Riidest mähkmete hooldusest, lühidalt

Riidest mähkmete hooldamine on lihtne, kuid seal on mõned väiksed nipid. 

Mähkmete hooldamine

Enne esmast kasutamist pese mähe kindlasti läbi. Mõni mähe või sisu vajab mitmekordset pesu, kanepiimu saavutab suurepärases imemisvõime alles peale viiendat pesu.

Hoiustamine

Puhtaid mähkmeid võib hoiustada nagu riideesemeid - korvis, kapis, riiulil, täpselt nii, kuidas on kõige mugavam. Musti mähkmeid võib hoiustada ämbris, korvis või ka veekindlas kotis wetbagis. Soovitav on raputada tahke mustus ära ning loputada mähe kergelt läbi enne hoiustamist, sest see väldib ebameeldiva aroomi tekkimist. 

Pesemine

Raputa tahke mustus WCpotti ja loputa mähe jaheda veega läbi. Seda võib teha nii käsitsi kui ka masinaga. Paljud tootjad soovitavad ka loputuse teha masinaga ning lisada sellesse loputusse pool pesupulbri kogusest. 

Eralda sisud mähkmetest. Pane kõik masinasse, lisa piisav kogus pesupulbrit (vaata pesupulbri tootja koguseid) ning vali tavaline pesuprogramm. Väldi vett säästvaid nn eco programme.

Võimalusel tee lisaloputus ja pane mähkmed kuivama. Kõige parem on mähkmeid kuivatada lihtsalt õhu käes või päikese käes.

 

Pesupesemisel jälgi järgmist:

Pesuvahend - eelista pesupulbrit pesukapslitele ja vedelale pesuvahendile. On olemas erinevaid mähkmete pesuks mõeldud pesupulbreid, kuid võib kasutada tavalist pesupulbrit, mis ei sisalda kanga pehmendusaineid, lõhnaaineid, ensüüme ega kloori. Lisaainete jäägid võivad jääda mähkmetesse ning ärritada lapse nahka.

Tavaliselt on igal mähkmetootjal ka oma soovitused. Näiteks Superbottoms soovitab mähkmeid pesta 40 kraadiga, Naughty Baby kuni 35 kraadiga.

 

Lisahooldamine

Erinevad tootjad soovitavad aegajalt mähkmetele teha süvahooldust, tugevamat läbipesu või desinfitseerimist.

Näiteks Superbottoms soovitab igal kuul teha ühe tugevama loputuse (40-60kraadi) ilma pesuvahendita nii kaua, et pesupesemisel ei oleks näha vahtu. Iga kuue kuu tagant soovitab sama tootja kasutada valgendilahust. 5ml valgendit lahustada 5liitris vees ja selles hoida mähkmeid 20 minutit. Peale valgendamist loputada põhjalikult ning pesta tavaliselt läbi.

 

Naughty Baby mähkmetootja soovitus on 1 kord kuus mähkmeid desinfitseerida. Selleks on 3 moodust:

1) lisada 20g söögisoodat pesumasinasse pesuvette, loputada ja lasta päikese käes kuivada

2) enne tavalist pesutsüklit panna mähkmed tunniks ajaks sooja vette (kuni 35 C), kuhu on lisatud 20g sidrunimahla. Seejärel pesta ja loputada tavaliselt

3) loputustsüklis lisada supilusikatäis äädikat, sest äädikas lahjendab mähkmesse kogunenud seebi jäägid ning neutraliseerib uriini ph taset

 

Kõiki pesujuhiseid võiks võtta soovituslikult, sest endale õige pesurutiini leidmine võib võtta aega. Pesurutiin on väga individuaalne ning sõltub lapse söögist, mähkmete koguarvust, sellest, kas mähkmeid pestakse teiste riietega koos (sel juhul tee mähkmetele enne pesu kindlasti 1 kiirpesu või loputus) või eraldi, milline on vee PH tase, milline on masin ning pesutsüklid. Muutujaid on väga palju ja igaühele täpselt sama pesurutiini soovitada ei saa.Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Riidest mähkmetest, lühidalt

Järgmine

Superbottomsi paelmähkmed 

Jaga seda artiklit