Musliintekid

Musliintekid on väga praktilised ning neil on väga palju kasutusvõimalusi. 

Meie pere teine laps sündis viis aastat tagasi ilusal augustihommikul. Oli soe aeg, pisike beebipoiss oli õhukeselt riides ning nautis oma beebielu. See oli mõnus igapäevane kulgemine, kus oli tähtsal kohal beebi söötmised, pikad jalutuskäigud, igapäevane vannitamine. Selline igapäevane elu. Ning sellel ajal kasutasin alguses palju froteerätikuid, kuid ajapikku leidsin, et veelgi mugavam on kasutada musliintekke.
Musliin on põhimõtteliselt  labases koes hõre kangas, mis on tavaliselt puuvillast või bambus-puuvilla niidist. Kunagi mähkmetena kasutatud marlid on kõige hõredamad musliinid ehk siis praegused kahe või kolmekordsed musliintekid on põhimõtteliselt veidi tihedamad suured marlid. 
Seesama lihtsus aga ongi nende parim omadus. Neid on lihtne pesta, need kuivavad kiiresti ning on imepehmed. Bambusmusliinist kangas on veelgi pehmem kui puuvilla musliin, kuid bambusmusliini tootmisprotsessis kasutatakse rohkem ka keemiat. Tavaliselt soovitatakse bambusmusliinist tekke pesta kuni 30 kraadiga ja piltidega puuvillamusliinist tekke kuni 40 kraadiga. Puuvillamusliinist tekke võib pesta ka kõrgemal temperatuuril, kuid siis kuluvad trükitud pildid kergemini ära. Ühevärvilisi võib vajadusel kuni 90 kraadiga pesta. Vanasti ju isegi keedeti marlisid. 

Aga tagasi kasutamise juurde. Musliintekk oli meie beebipoisile tekiks, seda sai kasutada ka mähkimiseks. Peale vanni oli see ideaalne käterätik, mis oli pehmem kui tavaline frotee. See oli vankris lapse all linaks ja peal tekiks ja niisama nutserdamiseks.  Mitmeks murdes oli see ideaalne lina õhuvannideks kartmata, et  voodi või põrand saavad mustaks. Piknikutekiks sobis jälle paksem musliintekk. Väiksem musliintekk sobib ideaalset ka mähkmesisuks, lihtsalt kokku voltides või kasutades mõnda spetsiaalset voltimistehnikat, saab kasutada sisemähkuna taskumähkme, mähkmekatte või mähkmepükste sisse. 
Mu reisidel on musliintekk olnud ideaalne kaaslane  rannalina, rannakleidi või peakattena. Ja see võtab nii vähe ruumi, et ühe või mitu musliintekki mahutab alati kohvrisse ära.  Ja kui ei mahu, siis saab selle sallina kaela panna. Ning isegi mu ema kasutab oma reisidel musliintekke. Helelilla tassikookidega musliinteki võttis ka kaasa oma viimasele reisile (samasugune musliintekk on ka fotol). 

Minu meelest on musliintekid nii mugavad, multifuntsionaalsed ja ägedad, et mul on lausa kahju, et nende juurde ei jõudnud paarkümmend aastat tagasi. Ja kui praegu peaksin soovitama midagi katsikukingiks, siis ühe asjana soovitaksin küll üht armast musliintekki. 
Musliintekke on meie lehel ostetud juba päris innukalt, aga mõned on veel järgi :)
Riidest mähkmed ja lastetarbed - Pupu – TekidKommentaarid

Email again:

Eelmine

Superbottoms

Järgmine

Jaga seda artiklit